JEZIKOVNI LICEJ

Zgibanka JEZIKOVNI

JEZIKOVNI LICEJ Ob predmetniku Odlikujejo ga petletni pouk angleščine, nemščine in ruščine tudi ob prisotnosti učiteljev izvirnih govorcev, komunikacijski pristop in dinamične sporazumevalne in učne aktivnosti pri učenju modernih jezikov in latinščine ter medkulturno učenje.   Čemu na jezikovni licej? Ste zgovorni, radovedni in ustvarjalni? Spretno deskate po svetovnem spletu? Prebirate knjige v izvirniku in gledate filme v originalu? Ste nadarjeni za pisanje in prevajanje? Radi potujete in spoznavate nove kraje in ljudi? Se navdušujete nad učenjem novih jezikov in kultur? Jezikovni licej je kot nalašč za vas, če si želite dinamične prihodnosti v večjezičnem in večkulturnem okolju.

Na jezikovnem liceju skrbimo za/omogočamo/razvijamo: Pridobil/a si boš:

• široko humanistično-znanstveno pripravo;
  • aktivno znanje petih modernih jezikov;
  • spretnost analitičnega in primerjalnega branja književnih in drugih besedil v slovenščini, italijanščini, angleščini, nemščini in ruščini;
  • medkulturno znanje;
  • poznavanje likovnih in multimedijskih umetniških izrazov;
  • vzgojo za fleksibilnost, prilagodljivost, sodelovalnost;
  • vzgojo za mir, sprejemanje in spoštovanje bližnjega;

podjetniški duh.

Pouk bogatijo tudi:

• projekti medkulturnega in medpredmetnega sodelovanja ter spletna partnerstva z evropskimi šolami;
  • jezikovni tedni/delo ob učenju v angleško in nemško govoreči državi;
  • izmenjava z rusko šolo;
  • zunanje preverjanje znanja angleškega (Cambridge University), nemškega (Zertifikat Deutsch), in ruskega jezika (TRKI);
  • možnost poletnega dela in jezikovnega tečaja v angleško in nemško govoreči državi.

Digitalno vpisovanje poteka na spletnem mestu https://unica.istruzione.gov.it/it/orientamento/iscrizioni .