Dijaški prvaki na statistični olimpijadi

Tudi letos sta se dijaka Gabriel Maria Tavcar in Damjan Opačić odlikovala na področju statistike in na statistični olimpijadi v Italiji zasedla tretje mesto. Dijaka letos obiskujeta 5. UZ, lansko šolsko leto pa sta se drugič udeležila statistične olimpijade, ki jo vsako leto organizira italijanski statistični inštitut ISTAT.

V šolskem letu 2021-22 sta dijaka že dosegla 2. mesto v Italiji na statistični olimpijadi in si tako pridobila dostop do evropske faze olimpijade. V lanskem šolskem letu 2022-23 sta poleg že omenjenega 3. mesta v Italiji osvojila 2. mesto na tekmovanju v statističnem plakatu .

Skupina, ki jo je poleg omenjenih dijakov sestavljala še dijakinja Asja Sawaid iz istega razreda, je bila nagrajena 22. oktobra 2023 na podelitvi nagrad ISTAT v Trevisu.

Statistične olimpijske igre

matematične olimpijade