Študenti MIT v šoli

Od 8. do 26. januarja 2024 na liceju gostimo dva študenta, Olivio in Noaha, s Tehnološkega inštituta Massachusettsa  (MIT) v Bostonu v Združenih državah Amerike.

Na liceju bosta v vseh razredih pretežno poučevala matematiko, računalništvo, naravoslovje in pripovedovala o življenju v ZDA v angleškem jeziku. Študenta bivata pri družinah naših dijakov.

Licej F. Prešerna je že gostil šest dijakov slovite ameriške univerze: Sarah in Samantho v šolskem letu 2018/19, Hannah in Titash v šolskem letu 2019/20 ter Mayo in Emily v minulem šolskem letu. Leta 2021 in 2022 je bila pobuda preklicana zaradi pandemije.

Ameriška študenta na šoli - Noah, Olivia
MIT študenta v Škocjanski jami Noah in Olivia v zbornici Ameriška študenta na šoli Ameriška študenta na šoli Ameriška študenta na šoli Ameriška študenta na šoli