Ultima modifica: 20 decembra 2019
Državni Znanstveni Licej Franceta Prešerna > Obvestila > TRADICIONALNA BOŽIČNA NABIRKA HRANE 2019

TRADICIONALNA BOŽIČNA NABIRKA HRANE 2019

Tudi letos je naša šola organizirala med dijaki ter učnim in neučnim osebjem nabirko hrane za revnejše občane.

Prispevki so bili res radodarni, med njimi je bilo tudi kar nekaj božičnih slaščic, s katerimi se bodo lahko posladkali tudi otroci (in odrasli, seveda), ki bi drugače preživeli še grenkejše božične praznike…

Hrano je prof. Daria Betocchi, vsakoletna duša pobude, izročila prostovoljcem župnije Sv. Vincencija v Trstu za potrebe posameznikov in družin v stiski.

V okviru župnije Sv. Vincencija namreč deluje zelo dejavna skupina prostovoljcev, ki vsak dan nudijo pomoč revnim ljudem in ki se nam skupaj s pomožnim župnikom Davidejem od srca zahvaljujejo.

RACCOLTA NATALIZIA DI ALIMENTI PER I BISOGNOSI

Anche quest’anno il nostro istituto ha organizzato la tradizionale raccolta di alimenti per le famiglie in difficoltà, cui studentesse e studenti, docenti e il personale della scuola hanno contribuito con generosità. Il cibo raccolto è stato consegnato alla parrocchia di San Vincenzo de’ Paoli, i cui volontari si prodigano quotidianamente nell’aiuto agli indigenti o a chi comunque non ce la fa a sbarcare il lunario.

BOLJŠI SEJEM – MERCATINO DELLE PULCI

V predbožičnih dneh do konca tedna poteka v šolski veži boljši sejem. Dijaki, profesorji in drugo osebje so na šolo prinesli stare oziroma manj rabljene predmete: knjige, igrače, obleke, torbice, DVD-je, CD-je , okrasni predmete, bižuterijo in še kaj. Izkupiček bomo v celoti izročili v dobrodelne namene.