Ultima modifica: 9 novembra 2019
Državni Znanstveni Licej Franceta Prešerna > STATUS ŠPORTNIKA 2019-20 – Progetto didattico sperimentale studente-atleta di alto livello

Tudi letos, bo naša šola pristopila projektu “Studenti-atleti di alto livello”, po M.O. 10 aprila 2018, št.279. za š.l. 2019/2020. To bo dalo možnost dijakom naše šole, ki se ukvarjajo z vrhunskim športom, da prosijo in posledično, v primeru odobritve s strani namenske komisije, koristijo status športnika v tem š.l. 2019-2020.

Status športnika daje dijakom-injam (v nadaljevanju športnikom) možnost, da so ob uradnih tekmovanjih in treningih upravičeno odsotni pri pouku. Poleg tega bo za te dijake razredni svet pripravil osebni učni načrt. V tem dokumentu bo po navodilih zgoraj omenjene ministrske okrožnice specificirano, kako naj potekajo učenje ob predvidenih odsotnostih (uporaba specifičnih e-platform, e pošta, skype pogovorov, ipd…), preverjanja znanja ter ostale pedagoško-didaktične naloge.

Dijaki-nje športniki kandidati za status športnika bodo morali do 28. oktobra 2019, profesorjem športne vzgoje na tej šoli oddati potrdilo o svojem športnem udejstvovanju. Potrdila bo pregledala posebej za to oblikovana komisija, nakar bodo upravičenci vpisani v vsedržavno platformo dijakov športnikov.

Status športnika pripada dijakom športnikom, ki spadajo v te kategorije:

• Državni reprezentanti, tako članskih kot mladinskih vrst  (potrdilo izda Državna športna zveza)
  • Športniki, ki so kandidati za zimske ali letne Olimpijske in Paraolimpijske igre (potrdilo izda dotična športna zveza)
  • Športniki, ki jih državne športne zveze imajo na kandidatni listi potencialnih reprezentantov (atleta dinteresse nazionale) (potrdilo izda dotična športna zveza)
  • Športniki individualnih športov, ki zasedajo prvih 36. mest v državi v starostni kategoriji v katero spada dijak (atletika, gimnastika, plavanje, smučanje, kolesarstvo, šah…) (potrdilo izda dotična športna zveza)
  • Poklicni športniki, po zakonu 91/1981, ki nastopajo v sledečih državnih prvenstvih : Nogomet A,B,C liga, Primavera in Berretti A,B,C Liga; U17,U16,U15 A,B,C liga; Košarka A1,A2,B liga; U20,U18,U16 ter U15 Eccellenza (potrdilo izda dotična športna zveza ali zbor ligašev)
  • Nepoklicni športniki disciplin, ki nastopajo v državnih ligah A, A1, A2 in B liga, vključno z mladinskimi prvenstvi Eccellenza enakovrednimi z A ligo. Odbojkarji-ce: A1,A2 in B liga za moške ter A1,A2,B1 ter B2 liga za dekleta (potrdilo izda dotična športna zveza ali zbor ligašev)

Notranjo komisijo sestavljajo oba profesorja telesne in športne vzgoje ter ravnateljica.