Ultima modifica: 21 oktobra 2019
Državni Znanstveni Licej Franceta Prešerna > Projekti > MLADINSKI ABONMA SSG 2019/20

MLADINSKI ABONMA SSG 2019/20

V torek, 8. oktobra 2019, so se dijaki prvih in drugih razredov udeležili predstavitve dijaškega abonmaja Slovenskega stalnega gledališča. Srečanje je bilo prvo učno uro v veliki dvorani v četrtem nadstropju. Umetniški vodja SSG Danijel Malalan je v strnjenih besedah podal izbirne ključe selekcije, očrtal vsebino štirih predstav in poudaril, da letošnji program temelji na komediji. Prisoten je bil tudi operativni tajnik ZSŠDI Evgen Ban. Zakaj? Zveza slovenskih športnih društev bo tudi letos poskrbela za opravičilo tistim dijakom in dijakinjam, ki se bodo udeležili gledaliških predstav.

Na koncu so dijaki in dijakinje izpolnili internetno anketo (novost!) o svojih pogledih na gledališče in abonma SSG. Anketo bodo dopolnili tudi dijaki višjih razredov, ki so sklicani na podobno predstavitev v četrtek, 10. oktobra.

PROGRAM MLADINSKEGA ABONMAJA ZA VIŠJE SREDNJE ŠOLE

KRČMARICA MIRANDOLINA / LA LOCANDIERA

Četrtek, 24.oktober, ob 19.uri v veliki dvorani

Slovensko stalno gledališče

Carlo Goldoni

režiserka: Katja Pegan

Krčmarica Mirandolina, ta Goldonijeva mojstrovina, neverjetno preseneča s svojo aktualnostjo. Njena prodornost ni zgolj v humorju, ampak v tem, kako s pomočjo tega kaže ogledalo nam samim danes in tukaj. Pohlep, denar, prevare, laži, kraja in razprodaja vrednot po dolgem in počez so vzporednice, ki sovpadajo s trenutnim stanjem v naši družbi. Zato se Mirandolina ne bori le za svoj vsakdanji kruh, ampak tudi za osnovno človeško dostojanstvo.

ZOIS_IT.SI

Četrtek, 12.december, ob 19.uri v veliki dvorani

Slovensko stalno gledališče v sodelovanju z ZSKD in Gledališčem Miela/Zadruga Bonawentura

Sabrina Morena, Martin Lissiach, Danijel Malalan

Globalni razsvetljenci

režiserka: Sabrina Morena

Ob 200-letnici smrti barona Žige Zoisa in Valentina Vodnika.

Kako bi baron Zois danes opazoval dogajanje okrog sebe? Bi se znašel v sodobnem svetu interneta, socialnih omrežji in lažnih novic? Bi kot takratni veleposestnik bil danes velekapitalist, pripadnik lobijev, sledilec neoliberalnih tokov? Ali bi tudi dandanes prepoznal umetnike, vredne njegovega mecenstva? Igrivo, komedijsko-ironično, z noto avtorefleksije naravnano delo, nas bo iz preteklosti, preko sedanjosti popeljalo v prihodnost. Svetlo? Razsvetljeno?

SAMO KONEC SVETA

Četrtek, 27.februar, ob 19.uri v veliki dvorani

Slovensko stalno gledališče

Jean-Luc Lagarce

režiser: Vladimir Jurc

ob njegovi 70 letnici.

Komorna, drama o posledicah nezmožnosti komunikacije je zgodba o mladem pisatelju, ki se po dvanajstih letih odsotnosti vrne domov, da bi družino seznanil z vestjo o svoji bližnji smrti. A družinsko popoldne se kaj kmalu sprevrže v vojno vihro zamer, grenkobe, osamljenosti in dvomov, vsak poskus sočutne geste pa konča pod težo dejstva, da ti ljudje ne znajo ne poslušati ne ljubiti. Drama je največkrat uprizorjena, verjetno pa tudi najbolj osebna igra francoskega dramatika.

ČUDOVITO ŽIVLJENJE – ČUDOVITA

Četrtek, 16.april, ob 19.uri v veliki dvorani

Slovensko stalno gledališče v sodelovanju s SiTi Teatrom Ljubljana

Jure Karas

režiserka: Tijana Zijanić

Vita živi sama. Ne čisto sama. S hišnim ljubljenčkom, pa še družina jo obiskuje. Ima tudi prijatelja, ki je vsak dan pri njej. Dobro, Vita ne živi sama. A lahko bi. Sploh, ker se včasih zdi, da je vsa skrb njene okolice v resnici samo preoblečena zavist in da njeno sestro, brata, svakinjo in fanta, ki rad pomaga, bolj kot Vita skrbijo njihova lastna življenja, katerih žalostni odsev vidijo v njeni mirni, samotni eksistenci. V dobi, ko je edina mantra uspeh na vseh področjih, je to komedija o neuspehu, ki bi bil tragičen, če ne bi bil smešen.

CENA ABONMAJA za štiri predstave: 20 evrov.

1. in 2. otrok (enonta cena) 20,00 €

3. otrok , otroci s posebnimi potrebami in finančnimi težavami brezplačni abonma

Če je v družini več otrok, najmlajša plačata abonma s polno ceno, starejši pa imajo pravico do brezplačnega abonmaja.