Od 1. do 12. februarja se bo pouk nadaljeval na šoli za 50 % šolske populacije višjih srednjih šol v deželi.

Avtonomna dežela Furlanija Julijska krajina in Deželni šolski urad za FJK sta 27.1.2021 objavila skupno odredbo, zapis št. 8412/P z dne 26.1.2021, v kateri določata, da se bo pouk od ponedeljka, 1. februarja 2021, lahko nadaljeval na šoli za 50 % šolske populacije višjih srednjih šol v deželi.

V veljavi ostajajo še vedno dogovori z avtobusnim podjetjem Trieste Trasporti, ki so potekali v decembru pod okriljem tržaške prefekture. Šole z večjim številom dijakov morajo namreč poskrbeti za ločene prihode in odhode za dodatno polovico (oziroma skupno četrtino) dijakov z enournim presledkom.

V prilogah sta dvotedenski okvirni načrt za pouk na šoli in izobraževanje na daljavo do pustnega premora in urnik po razredih.

Z ozirom na izredne okoliščine bo urnik začasno veljal tako za pouk na šoli kot za izobraževanje na daljavo od 1. do 12. februarja 2021.

OKVIRNI DVOTEDENSKI URNIK

OKVIRNI URNIK 1.–12.2.2021

URNIK PO RAZREDIH:

URNIK ZA RAZREDE 50% – 1.- 6.2.2021

Priporočila:

Dijakinje in dijaki ter šolsko osebje bodo na šoli upoštevali vsa pravila previdnostnega obnašanja, ki so stopila v veljavo ob začetku tekočega šolskega leta. Z ozirom na še vedno zaskrbljujoče podatke o razširjenosti virusne okužbe bodo dijakinje in dijaki imeli stalno na obrazu maske. Za malico med odmori si bodo v klopeh seveda lahko sneli zaščitno masko in si jo po končanem obroku spet nadeli na obraz.

Dijakom priporočamo, da imajo maske stalno na obrazu tudi izven šole. Pazijo naj tudi na redno in skrbno razkuževanje rok.

Šola razpolaga z večjim številom zaščitnih mask. Po potrebi lahko dijaki stopijo do šolskih sodelavcev, ki bodo delili zaščitne maske, kot se je to že dogajalo v preteklih mesecih. Razpolagamo tudi z večjo količino razkužil in čistilnih sredstev.